101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Komis już czeka na narciarzy

Data publikacji: 07.12.2019 21:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Mimo że świętokrzyskie stoki jeszcze bez śniegu, to jest to już najwyższy czas, aby zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego.

Jak co roku komis sprzętu zimowego prowadzi przy ulicy Kołłątaja w Kielcach Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start”. - Amatorzy zimowych sportów mogą się tam zaopatrzyć we wszelki niezbędny sprzęt - informuje Anna Bujak ze zrzeszenia. - Mamy do sprzedania narty, buty narciarskie, kijki, jak również deski snowboardowe, łyżwy, kurtki, spodnie i kaski. Należy pamiętać o podstawowych zasadach, np. przy wyborze nart należy kierować się swoim wzrostem. Narta, postawiona na podłodze, powinna sięgać do brwi narciarza - powiedziała.

Wysokość to jednak nie jedyna wytyczna. - Przy wyborze należy się także kierować stylem jazdy i poziomem zaawansowania. Wybór sprzętu używanego, to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci. Często bywa tak, że po sezonie ubrania są już za małe, a narty za krótkie. Dobór odpowiedniej wielkości stroju zapewnia komfort i bezpieczeństwo - dodaje.

Komis otwarty jest od poniedziałku do piątku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży sprzętu zimowego Stowarzyszenie „Start” przeznacza na sport i organizowanie obozów rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution