101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Do Kielc wróciła „małyszomania"

Data publikacji: 08.12.2019 07:44 / Data aktualizacji: 08.12.2019 15:48
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Miłośnicy kultowej gry - Deluxe Ski Jump rywalizują w Kielcach. To pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski w grze, która od lat elektryzuje nie tylko fanów skoków narciarskich.

Turniej to również szansa na zdobycie cennych nagród. Zwycięzca turnieju finałowego, który zostanie zorganizowany pod Wielką Krokwią w Zakopanem wygra wyjazd z osobą towarzyszącą na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy. Z kolei triumfatorzy eliminacji w poszczególnych miastach mogą liczyć m.in. na wyjazd na zawody Pucharu Świata w stolicy polskich Tatr.

Jak mówi Marek Nowak, który jest konferansjerem podczas zawodów, poziom rozgrywek w Kielcach jest bardzo wysoki. Dodał, że Deluxe Ski Jump to niezwykle popularny symulator skoków narciarskich, który powstał w 1999 roku. Gra swoją największą popularność przeżywała w okresie tzw. małyszomanii.

- Gra jest bardzo prosta. Używając tylko myszki sterujemy naszym skoczkiem narciarskim. Jednym kliknięciem startujemy, kolejnym wybijamy się, a jeszcze następnym lądujemy i to najlepiej, żeby telemarkiem - zaznacza.

W turnieju bierze udział m.in. Grzegorz Salwa. Jak mówi, trenować zaczął w sobotę.

- Kilka, kilkanaście lat temu w podstawówce skakałem bardzo często. To były takie czasy, że były słabe komputery, więc to była jedna z gier, która na nich działała - mówi.

Turniej potrwa do godziny 20 przy mostku nad Silnicą. Zawody odbyły się już w Wiśle i Katowicach. Wielki finał zaplanowano w Zakopanem.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution