101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gołębie i króliki w Targach Kielce. Najdroższe kosztują tysiące złotych

Data publikacji: 08.12.2019 10:20
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.12.2019. Kielce. Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików

08.12.2019. Kielce. Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Targach Kielce trwa rekordowa Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików. W halach wystawienniczych prezentowanych jest ponad 1300 królików oraz około 800 gołębi pocztowych. Zwierzęta przywiozło 150 hodowców z Polski i Słowacji.

Jak informuje Czesław Robak, sędzia ds. oceny gołębi, kieleckie wystawy od lat cieszą się dużą popularnością. Hodowcy twierdzą, że zawsze są one doskonale zorganizowane. Jak dodaje, w ostatnim czasie zauważył, że właściciele gołębi w naszym kraju coraz lepiej dbają o swoje ptaki. Zaznacza, że najdroższy sprzedany okaz, o którym słyszał kosztował 20 tys. zł.

- Jest popyt na dobre egzemplarze, czyli rośnie wiedza potencjalnych hodowców dlatego, że marnej jakości gołębi czy królików już nikt nie kupuje. Każdy się stara, żeby selekcja była ostrzejsza - zaznacza.

W wystawie bierze udział m.in. Andrzej Targowski z Kielc. Jak mówi, prezentuje gołębie z rasy Murzyn. Podkreśla, że jest to jego hobby. Nie zwraca uwagi na to, czy jest ono opłacalne. Dodaje, że dbanie o gołębie go relaksuje.

- Ważne jest, żeby dostał dobre jedzenie. Później jak się pierzy to trzeba mu dawać specjalne witaminy, żeby pióra miały dobry połysk. Podstawą każdej hodowli jest szczepienie - podkreśla.

Głównym punktem jubileuszowej, 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych będzie aukcja charytatywna na rzecz Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Przeważająca część środków pozyskanych ze sprzedaży gołębi ofiarowanych przez hodowców z całej Polski zostanie przekazana na pomoc w leczeniu najmłodszych pacjentów cierpiących na choroby onkologiczne. Ponadto część zebranej kwoty zostanie przeznaczona na placówki szkolno-oświatowe oraz szkolno-wychowawcze.

Organizatorami wystaw są Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Kielce, Kielecki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Wystawa będzie dziś czynna do godziny 15.00. Bilety wstępu kosztują - 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution