101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Hodowcy gołębi i królików wspierają chore dzieci

Data publikacji: 10.12.2019 12:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Świętokrzyskie Centrum Pediatrii

Świętokrzyskie Centrum Pediatrii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 35 tys. zł otrzyma Świętokrzyskie Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego od hodowców gołębi pocztowych z okręgu Kielce. Pieniądze zebrano w trakcie charytatywnej aukcji ptaków, przeprowadzonej podczas 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Targach Kielce.

W tym roku licytowano 115 gołębi i po raz pierwszy w historii również kilka królików, informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

- Pomoc hodowców gołębi pocztowych jest ogromna. Od kilku lat systematycznie wspierają oddział onkohematologiczny za co bardzo dziękujemy. W latach wcześniejszych dzięki ich hojności możliwa była wymiana wszystkich łóżek na tym oddziale - mówi Anna Mazur-Kałuża.

Dzięki pieniądzom przekazanym przez hodowców gołębi pocztowych z okręgu Kielce w poprzednich latach szpital na Czarnowie kupił m.in. dwie pompy objętościowe do podawania wszystkich leków oraz aparat do badania tkanki tłuszczowej.

- Tylko w ciągu ostatniego roku, dzięki pieniądzom przekazanym z poprzedniej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych kupiliśmy dla onkologii i hematologii dziecięcej cztery pompy infuzyjne, które umożliwiają precyzyjne podawanie leków, także cytostatycznych - wymienia Anna Mazur-Kałuża.

Pieniądze od hodowców gołębi pozwoliły również na zakup pulsoksymetru, czyli aparatu służącego do określenia poziomu nasycenia krwi tlenem.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution