101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe miejsca pracy dla informatyków i programistów w Kielcach

Data publikacji: 10.12.2019 13:35
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Stu pracowników poszukuje firma, tworząca oprogramowanie m.in. dla Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Finansów. Obecnie Britenet zatrudnia około 60 specjalistów.

Szef spółki - Michał Borny przekonuje, że w miastach takich jak Kielce drzemie ogromny potencjał. Przedsiębiorca uważa, że kluczowa dla rozwoju branży informatycznej jest przestrzeń do wynajmu. Zaznacza, że wielu przedsiębiorców woli zakładać firmy w centrach miast, nawet mając do dyspozycji tańsze i większe powierzchnie na obrzeżach lub w małych miejscowościach.

Jego zdaniem Kielce, ze względu na umiejscowienie blisko dużych aglomeracji oraz przestrzeń do rozbudowy, stają się realną alternatywą dla Warszawy, czy Krakowa. Dodaje jednak, że aby transformacja Kielc w polskie centrum biznesu mogła się dopełnić miasto musi stać się atrakcyjne dla ludzi przede wszystkim w życiu codziennym.

Zwiększeniu atrakcyjności Kielc dla biznesu ma służyć m.in. decyzja podjęta w listopadzie przez radnych, zwalniającą z podatku od nieruchomości nowe wielkopowierzchniowe budynki biurowe. W opozycji jest jednak, złożona przez prezydenta propozycja podwyżki podatku dla już istniejących firm. Dziś ma nad nią głosować rada miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution