101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzi mistrzowie ortografii w Sędziszowie

Data publikacji: 10.12.2019 14:31
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.12.2019. Sędziszów. Dyktando. Na zdjęciu uczniowie oraz Renata Gądek kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej organizator konkursu

09.12.2019. Sędziszów. Dyktando. Na zdjęciu: uczniowie oraz Renata Gądek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, organizator konkursu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczniowie podstawówek z gminy Sędziszów sprawdzali swoją wiedzę na temat polskiej ortografii. W dyktandzie wzięło udział 23 uczniów, którzy do etapu gminnego trafili po szkolnych eliminacjach.

Autorką tekstów, które do napisania mieli uczniowie była Martyna Michalska, nauczyciel języka polskiego z gminy Jędrzejów.

Jak twierdzi organizator konkursu Renata Gądek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziszowie teksty, choć dopasowane do wieku uczniów, nie były wcale łatwe.

- Dyktando ma zwracać uwagę na zawiłości naszego języka i wielu kwestii spornych w ortografii. Promujemy czytelnictwo, ponieważ bez kontaktu z książką nie będziemy poprawnie pisali - podkreśla.

W konkursie wzięli udział m.in. Magda Patyna i Eliza Huptyś, uczennice szkoły podstawowej w Pawłowicach oraz Jakub Sroga uczeń sędziszowskiej "jedynki". Jak mówili w dyktandzie biorą udział  nie po raz pierwszy, aby sprawdzić swoje umiejętności. Ich zdaniem, aby bezbłędnie pisać trzeba czytać książki, ponieważ wtedy utrwala się pisownia.

Gmina Sędziszów organizuje również dyktando dla dorosłych. Jego trzecia edycja „O pióro burmistrza Sędziszowa” odbyła się 16 listopada.

09.12.2019. Sędziszów. Dyktando. Na zdjęciu: uczniowie oraz Renata Gądek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, organizator konkursuFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution