101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kazimierza Wielka szykuje się do gigantycznych inwestycji

Data publikacji: 11.12.2019 12:13
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.12.2019. Kazimierza Wielka. Rewitalizacja rynku miejskiego oraz termomodernizacja rozbudowa i przebudowa budynku szkoły podstawowej

10.12.2019. Kazimierza Wielka. Rewitalizacja rynku miejskiego oraz termomodernizacja, rozbudowa i przebudowa budynku szkoły podstawowej
Fot. UM Kazimiera Wielka

Władze Kazimierzy Wielkiej przygotowują się do rewitalizacji centrum miasta. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji, w ramach której przewidziano także rozbudowę szkoły podstawowej.

Jak informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza, na rynku pojawią się zieleńce, miejsca do rekreacji oraz nowoczesna fontanna składająca się z 42 oświetlonych i kolorowych dysz wodnych oraz  scena, gdzie będą organizowane imprezy okolicznościowe. Będzie także monitoring. Władze chcą także wprowadzić strefę płatnego parkowania.

- Chcemy wprowadzić parkometry, które umożliwią pobieranie opłat od kierowców parkujących w tym miejscu dłużej niż dwie godziny. Dwugodzinny postój będzie bezpłatny, ale kolejna godzina ma kosztować 2 złote. Liczymy, że takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć obecny deficyt miejsc postojowych - tłumaczy zastępca burmistrza. Jak dodaje, w ramach rewitalizacji gruntowny remont przejdzie też budynek szkoły podstawowej numer 1.

W planach jest m.in. docieplenie placówki, montaż windy zewnętrznej, paneli fotowoltaicznych i wymiany ogrzewania.  

- Modernizacja placówki to jedno z największych zadań na przyszły rok. Po remoncie będzie to także jedna z najnowocześniejszych szkół nie tylko w gminie, ale i w powiecie.

Projekt pozytywnie oceniają mieszkańcy gminy. Jak mówią monitoring znacznie poprawi bezpieczeństwo, zaś miejsca do rekreacji wpłyną na obecny wizerunek miasta, a w przyszłości będą atrakcją dla przyjeżdżających do Kazimierzy Wielkiej Zdrój kuracjuszy i turystów..

Rewitalizacji zakłada także zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych, modernizację placu targowego oraz budowę tężni solankowej.

Łączny koszt rewitalizacji Kazimierzy Wielkiej szacowany jest na około 19 mln zł z 75-procentowym dofinansowaniem unijnym.

10.12.2019. Kazimierza Wielka. Rewitalizacja rynku miejskiego oraz termomodernizacja, rozbudowa i przebudowa budynku szkoły podstawowejFot. UM Kazimiera Wielka

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution