101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy żłobek na KSM w Kielcach otwarty. Był bardzo potrzebny

Data publikacji: 12.12.2019 11:17
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.12.2019. Kielce. Otwarcie żłobka przy ul. Chopina

12.12.2019. Kielce. Otwarcie żłobka przy ul. Chopina
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Dobra wiadomość dla rodziców mieszkających na osiedlu KSM w Kielcach, przy ulicy Chopina, został otwarty samorządowy żłobek, w którym opiekę może znaleźć 60 dzieci. Jego powstanie było możliwe, dzięki rządowemu dofinansowaniu z programu "Maluch plus".

Dyrektor placówki Dorota Chatys wyjaśnia, że główny żłobek dla tego rejonu znajduje się przy ulicy Romualda, ale już od wielu lat był mocno przepełniony.

- Na KSM-ie mieszka bardzo dużo dzieci i w innych żłobkach w okolicy listy rezerwowe były już zamknięte. To dobra informacja dla okolicznych mieszkańców, bo większość najmłodszych pochodzi wręcz z samej ulicy Chopina – mówi.

Zastępca prezydenta Marcin Różycki, przy okazji powstania placówki zapowiedział wprowadzenie bonu żłobkowego, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie od miasta, jeśli wybiorą płatny żłobek prywatny. Jak mówi jest to część szerszego planu na zatrzymanie kielczan w mieście.

Przypomnijmy, takie zapowiedzi w kampanii przedwyborczej składał już kandydujący wówczas na prezydenta Kielc Bogdan Wenta, ale do tej pory obietnice nie zostały spełnione. Przeciwnie, od kilku tygodni, obóz prezydenta stara się wprowadzić podwyżkę opłat za opiekę żłobkową, ale na razie bezskutecznie, ponieważ nie zgadzają się na to radni.

Nowy żłobek wyposażony jest m. in. w salę zabaw połączoną z jadalnią, osobną sypialnię i toalety przystosowane do korzystania przez najmłodszych. Budowa placówki kosztowała około 2,5 mln zł, a w połowie współfinansowana była z rządowego programu „Maluch plus”.

12.12.2019. Kielce. Otwarcie żłobka przy ul. Chopina. Na zdjęciu (od lewej): Dorota Chatys - dyrektor żłobka, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Marcin Różycki - zastępca prezydenta KielcFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution