101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jechał pijany pod prąd i spowodował śmiertelny wypadek. Wkrótce stanie przed sądem

Data publikacji: 12.12.2019 13:57
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Kielce. Prokuratura Okręgowa w Kielcach
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

12 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu Piotrowi M. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku na trasie S7 w Tokarni. Do zdarzenia doszło 22 lipca. Wówczas zderzyły się tam dwa pojazdy - samochód osobowy i bus.

Po przybyciu na miejsce, policjanci ustalili, że osobowy volkswagen, prowadzony przez 30-letniego kierowcę jechał pod prąd pasem w kierunku Warszawy. Czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem transporterem, którym kierował 35-letni mężczyzna podróżujący z 59-letnią kobietą.

W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca dostawczego samochodu, pozostałe trzy osoby zostały ranne. Kierowca osobówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Małgorzata Szuba, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, informuje iż skierowano akt oskarżenia do sądu. Piotr M. usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy związany jest ze spowodowaniem śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Drugi dotyczy kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wkrótce powinien zostać wyznaczony pierwszy termin rozprawy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution