101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowa świetlica powstanie w Złotej

Data publikacji: 17.12.2019 11:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.12.2019. Kielce. Podpisanie umów na utworzenie nowych świetlic środowiskowych oraz uruchomienie Punktów Wsparcia Rodziny. Na zdjęciu od lewej Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Tadeusz Sułek  wójt gminy Złota i Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

12.12.2019. Kielce. Podpisanie umów na utworzenie nowych świetlic środowiskowych oraz uruchomienie Punktów Wsparcia Rodziny. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Tadeusz Sułek - wójt gminy Złota i Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Świetlica środowiskowa powstanie w Złotej w powiecie pińczowskim. To placówka, w której przebywać będą mogły dzieci, ich rodzice oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Będzie to pierwsze takie miejsce w gminie.

Placówka będzie się mieścić w Zespole Placówek Oświatowych w Złotej. Jak informuje Mariola Warzecha - dyrektor placówki, po wygaszeniu gimnazjum pozostały niewykorzystane sale lekcyjne, które postanowiono zagospodarować. Z przeprowadzonych analiz wynika, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu placówki.

- Jestem przekonana, że kadra uczestnicząca w projekcie dołoży wielu starań, aby ten projekt łączył przyjemne z pożytecznym, uzupełniał braki i w sposób przyjemny pozwolił dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i pasje - zaznacza.

Jak mówi Jolanta Cicha, jedna z pomysłodawców projektu, dzieci będą mogły brać udział także w bezpłatnych zajęciach: sportowych, taneczno-muzycznych, artystycznych, językowych, czy z programowania.

- Ponadto uczniowie z klas 4-8 będą mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych korepetycji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy zabawy z wykorzystaniem tzw. podłogi interaktywnej - dodaje.

Tadeusz Sułek wójt gminy Złota nie kryje zadowolenia, że w świetlicach dzieci i młodzież będą mogły spędzać czas pod opieką wykwalifikowanych wychowawców.

- Dzieci z gminy Złota będą miały zapewnioną pomoc w nauce, odrabianiu lekcji i uzupełnieniu zaległości edukacyjnych. W ramach projektu zarówno dzieci, jak i rodzice będą miały zapewniona pomoc psychologiczną, terapeutyczną i prawną. Specjaliści nie będą pobierać opłat, ponieważ udział w projekcie jest bezpłatny - dodaje.

Na początku przyszłego roku zostaną przeprowadzone prace remontowo-adaptacyjne. Placówka zacznie funkcjonować po feriach zimowych.

Świetlica będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00.

Uruchomienie świetlicy środowiskowej wraz z zakupem wyposażenia kosztować będzie 1,2 mln zł, z czego 1,1 mln zł to dofinansowanie z środków z Unii Europejskiej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution