101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielczanka stworzyła niesamowitą grę

Data publikacji: 18.12.2019 14:18
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Agnieszka Siwek konsultant w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

Agnieszka Siwek, konsultant w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Co łączy Karola Wojtyłę i Wandę Rutkiewicz? Jak wyglądała posiadłość marszałka Józefa Piłsudskiego? Tego i wielu innych rzeczy można dowiedzieć się z interaktywnej gry przygotowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jednym z jej twórców jest Agnieszka Siwek, konsultant w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Jak tłumaczy, gra „Godność, Wolność, Niepodległość” powstała na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Treść dostosowana jest do konkretnych grup wiekowych, zostały też wprowadzone różne poziomy trudności.

- Koordynowałam aplikację dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, czyli dzieci z klas 1-3. Wraz ze swoim zespołem starałam się, żeby dzieciaki otrzymały ciekawy, wciągający sposób zdobywania wiedzy - mówi Agnieszka Siwek.

Dziecko, grając poznaje ważne dla naszej historii postaci. W module dla najmłodszych klas uwzględniono na razie cztery osoby: Karola Wojtyłę, marszałka Józefa Piłsudskiego, cichociemną kurierkę Armii Krajowej Elżbietę Zawacką pseudonim „Zo” oraz himalaistkę Wandę Rutkiewicz.

- Dziecko poznaje te osoby w trakcie gry. Jeżeli chodzi o Józefa Piłsudskiego, wraz z nim zwiedza dworek marszałka, poznaje elementy jego munduru, głos, historię jego rodziny. W przypadku zadań związanych z Elżbietą Zawacką, grający wciela się w harcerza, musi przejść kanały, uczestniczy też w tajnych kompletach - wymienia Agnieszka Siwek.

Gra jest tak zaprojektowana, że będzie można dodać kolejne osoby. Agnieszka Siwek podkreśla, że celem aplikacji nie jest zastąpienie nauczyciela na lekcji, stanowić ma ona uzupełnienie zajęć.

W najbliższym czasie rozpocznie się pilotaż projektu. Uczniowie z całej Polski będą mogli własnoręcznie sprawdzić jak wyglądały najważniejsza wydarzenia w historii naszego kraju.

Aplikacja dostępna jest na stronie niepodlegla.men.gov.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution