101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejkowi „stacze” wrócili do kieleckiego ratusza

Data publikacji: 20.12.2019 15:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejki ciągnące się niemal na zewnątrz ratusza i całodniowe oczekiwanie na wyczytanie swojego numerka, to obraz punktu obsługi klienta w wydziale komunikacji urzędu miasta w Kielcach. Na przerejestrowanie pojazdu trzeba czekać nawet do 8 godzin.

Powodem są nowe przepisy, surowo karzące tych, którzy nie przerejestrowali pojazdu w ustawowym terminie 30 dni od zakupu na rynku wtórnym.

Okazję na zarobek zwęszyli też kolejkowi "stacze", rodem z PRL. Za kilkanaście złotych są gotowi odsprzedać wcześniej pobrany numerek z miejscem w kolejce, a tych mają do dyspozycji nawet kilkadziesiąt.

Mieszkańcy, którzy czekali dzisiaj w kolejce są oburzeni takim działaniem. - Byłam pół godziny przed otwarciem urzędu i już miałam 10 numer w kolejce, ale po jakimś czasie, nagle przede mną zaczęły pojawiać się osoby, których wcześniej nie było – mówi jedna z oczekujących. - Trzeba nastawić się na to, że przerejestrowanie potrwa miesiąc – żartuje mężczyzna obok. – Tutaj po prostu zawsze są kolejki.

Zastępca prezydenta miasta, Arkadiusz Kubiec twierdzi, że zna problem. Zadeklarował, że w ostatnich godzinach pracy urzędu będzie otwartych więcej okienek do rejestracji pojazdów. Oprócz tego strażnicy miejscy mają pilnować, aby klienci pobierali maksymalnie dwa numerki, a dla firm rejestrujących po kilka pojazdów na raz będzie przygotowane osobne okienko.

Na razie nie wiadomo jednak, od kiedy urząd wprowadzi zapowiadane zmiany. Pracownicy ratusza twierdzą, że nie byli poinformowani o takich zamiarach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution