101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy Pacanowa dumni z odzyskanych praw miejskich

Data publikacji: 28.12.2019 15:37
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mija rok odkąd Pacanów odzyskał prawa miejskie. Burmistrz Wiesław Skop podkreśla, że mijający 2019 rok był całkiem niezły.

Jak zaznaczył, kilka spraw w wymiarze inwestycyjnym, ale i polityki środowiskowej udało się zrealizować. To m.in. milionowa inwestycja dotycząca budowy kanalizacji w gminie, modernizacja oczyszczalni ścieków, ale i rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie o park edukacyjny, która jak dodaje, ma być impulsem do większego rozwoju gospodarczego gminy.

- Był to dobry rok w zakresie inwestycji, ale i spokojny rok dla mieszkańców. Wbrew niektórym przypuszczeniom, nie doszło do drastycznych zmian w obszarze podatkowym, jak i innych obciążeń. Wszystko jest jak w najlepszym porządku. Nic złego nie wydarzyło się w przestrzeni publicznej - podkreślił.

Jak dodaje, mijający rok jest jednym z lepszych na przestrzeni ostatnich lat, choć jak zauważa, czasy są trudne dla samorządów przede wszystkim w wymiarze finansowania oświaty.

Na pytanie, jaka jest różnica pomiędzy sprawowaniem urzędu burmistrza, a wójta stwierdził, że absolutnie żadna. Według burmistrza, tytuły i szyldy nie mają większego znaczenia, liczy się kontakt z mieszkańcami, bezpośrednia więź, która decyduje o skuteczności pracy na stanowisku.

- Trzeba po prostu słuchać mieszkańców, rozmawiać z nimi, starać się w miarę możliwości budżetowych rozwiązywać, spełniać oczekiwania i problemy. Poza tym nie ma żadnej różnicy - zaznaczył.

Ci, z którymi rozmawiała nasza reporterka, podkreślali widoczny rozwój ich miejscowości, ale i gminy. Jedna z mieszkanek gminy przyznała, że jest zachwycona Pacanowem. W szczególności budową lodowiska i parku linowego.

Pacanów prawa miejskie na mocy decyzji księcia Bolesława Wstydliwego posiadał od 1265 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution