101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wkrótce kolejny etap rewitalizacji centrum Osieka

Data publikacji: 12.07.2011 14:41
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Osiek przystępuje do drugiego etapu rewitalizacji centrum miasta. W ubiegłym roku oddano do użytku zmodernizowany rynek z fontanną, sceną plenerową, ławeczkami i zielenią. Teraz czas na sąsiednie ulice i zakamarki.

Zaplanowano przebudowę ulicy Wolności, która zostanie odwodniona, wybudowana będzie nowa kanalizacja, a także plac zabaw dla dzieci. W tym rejonie powstanie także zajezdnia dla autobusów dowożących młodzież do gimnazjum. Wzmocniona i uporządkowana zostanie skarpa przy kościele. W ramach tego samego projektu powstanie boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II.

Mieszkańcom podobają się dotychczasowe zmiany w centrum miasta jak i plany dotyczące kolejnych inwestycji. Ludzie mówią, że dzięki temu Osiek jest coraz ładniejszy, jest gdzie pospacerować i odpocząć.

- Wcześniej centrum miasta nie było wizytówką, teraz jest nowoczesne - stwierdziła jedna z kobiet w rozmowie z Radiem Kielce.

1 sierpnia rozstrzygnięty zostanie przetarg na realizację zadania, które wykonywane będzie etapami.

- Po zakończeniu wszystkich prac, co planowane jest na sierpień przyszłego roku, całe centrum Osieka będzie zrewitalizowane - powiedział burmistrz Włodzimierz Wawrzkiewicz.

Prace kosztować będą 2,5 miliona złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Grażyna Szlęzak-Wójcik
grazyna.szlezak-wojcik@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution