101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Noc biologów tylko dla wybranych [PROGRAM]

Data publikacji: 03.01.2020 14:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.01.2019 Kielce. Noc Biologów na UJK

11.01.2019 Kielce. Noc Biologów na UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Już za tydzień w Kielcach rozpocznie się największe wydarzenie promujące naukę w naszym regionie. Mowa o Nocy Biologów. Niestety w tym roku na ciekawe warsztaty i pokazy już się nie dostaniemy. To dlatego, że wejściówki zostały zarezerwowane głównie przez szkoły.

Jak mówi profesor Grażyna Świderska-Kołacz, dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, wprowadzenie zapisów było konieczne, bo w poprzedniej edycji Nocy Biologów uczestniczyło około 6 tys. osób. Konsekwencją były gigantyczne kolejki na pokazy i warsztaty.

- Jesteśmy ofiarami własnego sukcesu. Cieszyliśmy się, że instytut odwiedza dużo osób, ale musimy dbać o ich bezpieczeństwo, co przy tylu tysiącach gości jest niezwykle trudne. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zapisów - tłumaczy dyrektor instytutu.

Profesor Grażyna Świderska-Kołacz informuje, że rezerwacje internetowe działają od 2 tygodni i zapisywać się mogły też osoby indywidualne. Jak dodaje, wejście na wykłady w ramach Nocy Biologów nie wymagają rezerwacji i są dostępne dla wszystkich. Za wprowadzeniem zapisów przemawiały też skargi wielu uczestników ubiegłorocznej edycji.

- Mówili, że przyjechali i mimo czekania w kolejce nie dostali się na wybrane warsztaty. Chcieliśmy tego uniknąć. Wcześniejsza rezerwacja sprawi, że miejsce zostanie zagwarantowane - zapowiada profesor Świderska-Kołacz.

Jeżeli chodzi o program imprezy, to w tym roku koncentruje się on na globalnych zmianach środowiska. Ale nie zabraknie sztandarowych, najbardziej popularnych punktów programu, czyli sekcji serca świni oraz sekcji ryby. Żywe owce przywiozą ze sobą pracownicy Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Z kolei gady i owady zaprezentują przedstawiciele Zoomu Natury z Janowa Lubelskiego.

Noc Biologów już w piątek 10 stycznia. Instytut Biologii UJK czeka na gości od godziny 17 do 22.

PROGRAM NOCY BIOLOGÓW

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution