101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Brak oświetlenia ulicznego zmorą mieszkańców

Data publikacji: 03.01.2020 17:15
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.01.2019 Kielce. Ulica Częstochowska gdzie nie działa oświetlenie

03.01.2019 Kielce. Ulica Częstochowska, gdzie nie działa oświetlenie
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Mieszkańcy ulic Towarowej i Częstochowskiej w Kielcach narzekają na brak oświetlenia ulicznego. Mówią, że w nocy bywa tam niebezpiecznie. Szczególnie problematyczna jest zatoka autobusowa znajdująca się u zbiegu tych ulic.

Jak mówi pan Stanisław, mieszkający w tej okolicy, choć lampy uliczne są tam zamontowane, to od sześciu miesięcy nie zdarzyło się, aby choć raz oświetlały przystanek czy drogę. Dodaje, że z tego powodu zatoka jest popularnym miejscem schadzek dla okolicznych chuliganów, a po zmroku bywa tam na tyle niebezpiecznie, że niektórzy mieszkańcy decydują się na wysiadanie na dalszych przystankach.

- Nocami zbiera się tu szemrane towarzystwo, nierzadko pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zdarza się, że wychodząc z autobusu po zmroku, ubliżają i grożą mieszkańcom. Gdy lampy działały, tego problemu nie było - mówi mieszkaniec.

03.01.2019 Kielce. Ulica Częstochowska, gdzie nie działa oświetlenieFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Teren do niedawna był w posiadaniu Polskich Kolei Państwowych, które ze względu na skomplikowaną sytuację gruntową nie podejmowały na tych ulicach żadnych napraw. Teraz teren należy do miasta. Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg przyznaje, że oświetlenie uliczne w tamtym miejscu jest od dłuższego czasu zaniedbane. Zapowiada przy tym, że najdalej za kilka dni lampy zostaną ponownie uruchomione.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution