101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowe świąteczno-noworoczne spotkanie PiS. Byli biskupi trzech diecezji

Data publikacji: 07.01.2020 21:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.01.2020 Kielce. Spotkanie świątecznonoworoczne świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w WDK. Przemawia poseł Krzysztof Lipiec

07.01.2020 Kielce. Spotkanie świąteczno-noworoczne świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w WDK. Przemawia poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Członkowie świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w świąteczno-noworocznym spotkaniu, które odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Z uczestnikami tego wydarzenia opłatkiem podzielili się hierarchowie trzech diecezji: kieleckiej - biskup Jan Piotrowski, sandomierskiej - biskup Krzysztof Nitkiewicz oraz radomskiej - biskup Henryk Tomasik.

Ordynariusz diecezji kieleckiej, biskup Jan Piotrowski życzył zgromadzonym, aby spotkanie w świątecznej atmosferze było dla wszystkich źródłem radości i siły do podejmowania wyzwań na rzecz regionu i kraju.

- Ziemia świętokrzyska potrzebuje nie tylko mądrych ludzi, ale także takich, którzy będą ją prawdziwie w sposób ewangeliczny kochali - mówił.

Jak mówił poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, tego typu spotkania służą umacnianiu wspólnoty, jaką stanowią członkowie ugrupowania w regionie.

- Dla nas to nie tylko tradycja, o czym świadczy ogromna liczba uczestników tego spotkania. Ładowaliśmy tutaj akumulatory, aby podejmować dalsze wyzwania dla dobra Polski, co jest rzeczą najważniejszą dla Prawa i Sprawiedliwości - dodał.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że w 2020 roku pragnie życzyć wszystkim sympatykom i członkom ugrupowania jedności, a także zwycięstwa w wyborach prezydenckich przez Andrzeja Dudę.

- Jedną z ważniejszych kwestii w nowym roku będzie pilnowanie, aby ustawy przyjmowane przez Sejm nie były zmieniane w sposób niekorzystny dla obywateli w Senacie, a także dbałość o to, aby te projekty znajdowały poparcie prezydenta - dodał.

W spotkaniu wziął udział także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który podkreślił, że w rozpoczynającym się roku życzy całemu regionowi dalszego rozwoju.

- Świętokrzyskie miało trochę opóźnień, dlatego powinniśmy sobie życzyć, aby nasz region dorównał do reszty drużyny, jaką jest cała Polska. Natomiast sobie i wszystkim mieszkańcom, życzę, abyśmy stali się liderem tych dobrych przemian w naszym kraju - powiedział Zbigniew Koniusz.

Z kolei marszałek województwa Andrzej Bętkowski, podkreśla, że nowy rok oprócz wyborów prezydenckich stawia przed krajem i regionem wiele wyzwań.

- Dlatego chciałbym, aby nie zabrakło nam przede wszystkim determinacji i wytrwałości w poprawianiu jakości życia wspólnoty nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale i Polski - dodał.

Zdaniem posła Marka Kwitka, najważniejszym wydarzeniem dla Polski w tym roku będą wybory prezydenckie. Jak zaznaczył, to spotkanie było wyjątkowe z uwagi na obecność biskupów trzech diecezji.

- Mimo różnych podziałów administracyjnych tworzymy jedną wspólnotę świętokrzyską. Tylko razem możemy osiągnąć sukces, więc powinniśmy sobie życzyć w nowym roku jedności i zapału do ciężkiej pracy - stwierdził.

Zdaniem Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku województwa, tego typu spotkania sprzyjają podsumowaniu dotychczasowych działań i podejmowaniu nowych wyzwań.

- Dziś najlepszymi życzeniami dla nas jest utrzymanie dotychczasowego braterstwa, a także sił przed kolejnymi wyzwaniami, które zawsze pojawiają się w działalności publicznej. Najważniejsze w tym roku będą wybory prezydencie, do których podejdziemy z pokorą i zapałem - mówi.

Podczas wydarzenia obecni byli również samorządowcy i sympatycy ugrupowania z całego regionu. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kościoła Garnizonowego w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution