101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

CBŚP: Policjanci odzyskali pieniądze wyłudzone od 94-letniej kobiety

Data publikacji: 08.01.2020 07:17
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Policjanci CBŚP odzyskali ponad 90 tys. zł wyłudzone od 94-letniej mieszkanki Warszawy. - Kobieta była przekonana, że rozmawiała z „córką”, na prośbę której spakowała i oddała oszczędności całego życia – powiedziała rzecznik CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Jak przekazała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariusze ustalili, że do 94-letniej mieszkanki Warszawy zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę.

- Kobieta poinformowała ją, że ma problemy, znajduje się w sądzie i pilnie potrzebuje pieniędzy „na adwokatów” - podała policjantka.

Według śledczych przesyłka z oszczędnościami życia 94-letniej kobiety miała zostać dostarczona do 47-letniego mieszkańca województwa śląskiego.

- Błyskawiczne działania oraz współpraca z policjantami z Zarządu w Katowicach CBŚP doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podczas odbioru paczki – dodała Jurkiewicz.

Wskazała także, że policjantom udało się odzyskać pieniądze pokrzywdzonej.

- Aktualnie policjanci ustalają inne osoby mogące mieć związek z tym oszustwem, a także analizują zabezpieczone dowody – poinformowała.

Komisarz Jurkiewicz przypomniała, że należy zachować bardzo dużą ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za krewnych lub funkcjonariuszy służb, co do których nie mamy całkowitej pewności, że są faktycznie tymi osobami, za które się podają.

- Należy pamiętać także, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy – dodała.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution