101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kilkadziesiąt nowych rodzin, dzięki Ośrodkowi Adopcyjnemu

Data publikacji: 20.06.2012 14:36
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

31 dzieci znalazło nowe rodziny, dzięki Ośrodkowi Adopcyjnemu w Kielcach. Kolejnych 8 dzieci jest w trakcie procesu adopcyjnego. Placówka podsumowała pół roku swojej pracy.

Wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz poinformował, że 18 rodzin jest w trakcie szkolenia, po którym będą mogły adoptować dziecko. Natomiast 19 dzieci zakwalifikowanych zostało już do przysposobienia. Jak dodaje Grzegorz Świercz, częstym problemem jest nieuregulowana sytuacja prawna dziecka, bez której nie może ono trafić do nowej rodziny. 
    Anna Sokołowska - Smołkowska, dyrektor Ośrodka Adopcyjnego informuje, że osoby które chcą adoptować dziecko, muszą spełnić określone wymogi formalne. To m.in. przynajmniej 4. letni staż małżeński oraz odpowiednie dochody, które zapewnią dziecku godziwy byt. Ponadto, kandydaci na rodziców muszą przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia i przejść badania psychologiczne. Pracownicy Ośrodka sprawdzają także w wywiadzie adopcyjnym warunki mieszkaniowe przyszłych rodziców. Dopiero potem, osoby chcące adoptować dziecko kierowane są na szkolenie, które trwa 3 miesiące. Po tym czasie przyszli rodzice czekają już na dziecko.
    Jak dodaje Anna Sokołowska- Smołkowska, Ośrodek Adopcyjny w Kielcach jako jedyny w Polsce, przygotowuje się do przeprowadzania zajęć, dzięki którym u adoptowanych dzieci pobudzany będzie rozwój psychoruchowy.

Iwona Murawska

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions