101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: dotrzymujemy słowa, będzie 13 emerytura

Data publikacji: 10.01.2020 09:47
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec  prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwość realizuje obietnice wyborcze - tak poseł Krzysztof Lipiec skomentował przyjętą przez Sejm ustawę w sprawie podwyżki emerytur i rent i wypłaty tzw. trzynastej emerytury.

Jak przypomniał, to świadczenie będzie na stałe wypłacane, a w tym roku emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze w kwietniu.

Jak zauważył lider świętokrzyskich struktur PiS - rozwiązanie zostało przyjęte ponad podziałami parlamentarnymi, także przez polityków opozycji. Przypomniał, że wszystkie świadczenia, które były przewidziane dla osób niepełnosprawnych także będą realizowane w pełnej wysokości w tym 500 Plus dla osób niepełnosprawnych. Na te wypłaty zostały przewidziane pieniądze w budżecie państwa, który jest w tym roku zrównoważony. Gość Radia Kielce jest przekonany, że także w kolejnych latach będzie prowadzona podobna polityka gospodarcza i państwo nie będzie się zadłużać.

Przypomniał, że wpływ pieniędzy do budżetu to efekt m.in uszczelnienia systemu podatkowego i skutecznej walki z różnymi mafiami paliwowymi czy vatowskimi. Ponadto pod koniec roku obniżone zostały podatki przez co więcej pieniędzy zostaje w kieszeniach Polaków. Pit został obniżony do 17 proc. Można odpisać także większą kwotę jako koszty uzyskania przychodu. Sejm przyjął także zerowa stawka dla osób do 26 roku życia - wylicza parlamentarzysta.

Z drugiej strony, jak mówi, programy społeczne powodują, że rodziny kupują więcej towarów co napędza naszą gospodarkę.

- My to traktujemy jako inwestycję w społeczeństwo, bo to najlepsza inwestycja, która szybko się zwraca - dodaje poseł Lipiec.

Ustawa o emeryturach i rentach przewiduje podwyższenie najniższej emerytury, do 1200 zł brutto. Tyle samo będzie wynosiła wypłata tzw. trzynastki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution