101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: dotrzymujemy słowa, będzie 13 emerytura

Data publikacji: 10.01.2020 09:47
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec  prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwość realizuje obietnice wyborcze - tak poseł Krzysztof Lipiec skomentował przyjętą przez Sejm ustawę w sprawie podwyżki emerytur i rent i wypłaty tzw. trzynastej emerytury.

Jak przypomniał, to świadczenie będzie na stałe wypłacane, a w tym roku emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze w kwietniu.

Jak zauważył lider świętokrzyskich struktur PiS - rozwiązanie zostało przyjęte ponad podziałami parlamentarnymi, także przez polityków opozycji. Przypomniał, że wszystkie świadczenia, które były przewidziane dla osób niepełnosprawnych także będą realizowane w pełnej wysokości w tym 500 Plus dla osób niepełnosprawnych. Na te wypłaty zostały przewidziane pieniądze w budżecie państwa, który jest w tym roku zrównoważony. Gość Radia Kielce jest przekonany, że także w kolejnych latach będzie prowadzona podobna polityka gospodarcza i państwo nie będzie się zadłużać.

Przypomniał, że wpływ pieniędzy do budżetu to efekt m.in uszczelnienia systemu podatkowego i skutecznej walki z różnymi mafiami paliwowymi czy vatowskimi. Ponadto pod koniec roku obniżone zostały podatki przez co więcej pieniędzy zostaje w kieszeniach Polaków. Pit został obniżony do 17 proc. Można odpisać także większą kwotę jako koszty uzyskania przychodu. Sejm przyjął także zerowa stawka dla osób do 26 roku życia - wylicza parlamentarzysta.

Z drugiej strony, jak mówi, programy społeczne powodują, że rodziny kupują więcej towarów co napędza naszą gospodarkę.

- My to traktujemy jako inwestycję w społeczeństwo, bo to najlepsza inwestycja, która szybko się zwraca - dodaje poseł Lipiec.

Ustawa o emeryturach i rentach przewiduje podwyższenie najniższej emerytury, do 1200 zł brutto. Tyle samo będzie wynosiła wypłata tzw. trzynastki.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution