101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne elektroniczne ułatwienie dla pacjentów

Data publikacji: 10.01.2020 12:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić kolejne ułatwienie dla pacjentów, czyli elektroniczne zlecenie na sprzęt medyczny, np. na kule ortopedyczne, albo ortezy. Zlecenie zaopatrzenia w wyroby medyczne jest dokumentem niezbędnym do tego, by pacjent mógł dokonać zakupu z refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecne procedury dotyczące wyrobów medycznych są uciążliwe, zwłaszcza dla osób starszych, niedołężnych i zmagających się z niepełnosprawnością ze względu na konieczność uzyskania potwierdzenia zlecenia w oddziale funduszu.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, lekarze zostali już wyposażeni w sprzęt umożliwiający potwierdzanie e-zleceń w gabinetach lekarskich. Nowe rozwiązanie dotyczy zarówno zleceń jednorazowych, jak i comiesięcznych.

Jak dodaje Beata Szczepanek, elektroniczny system wystawiania formularzy jest dostępny od listopada, ale jeszcze nie jest obowiązkowy. Projekt do końca marca będzie w okresie przejściowym.

- Do pierwszego kwietnia obowiązują obydwie formy zleceń, ale pacjent ma prawo powiedzieć lekarzowi, że prosi o potwierdzenie tego zlecenia i lekarz powinien to zrobić. Natomiast od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia już w ogóle nie będzie potwierdzał zleceń, to będzie w gestii lekarza – dodała Beata Szczepanek.   

By potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne codziennie do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przychodzi nawet kilkadziesiąt osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution