101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy domów w okolicy zalewu w Rejowie apelują o ciszę

Data publikacji: 10.01.2020 14:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Skarżysko Kamienna. Zalew Rejów

Skarżysko Kamienna. Zalew Rejów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czy na zalewie w Rejowie będzie obowiązywał zakaz korzystania z motorówek i skuterów wodnych? Petycję w tej sprawie złożyli mieszkańcy okolicznych domów, ich zdaniem hałas przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, płoszą się też zwierzęta.

- Problem nadmiernego hałasu sygnalizowany był już od kilku lat - przypomina Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Jesienią mieszkańcy osiedla Zachodnie i Rejów oraz wędkarze złożyli pismo do starostwa powiatowego z prośbą o zakaz używania sprzętów napędzanych silnikami spalinowymi. Ich zdaniem, wpływa to bardzo niekorzystnie na ekosystem. Z obserwacji wynika, że przestały na zalewie gniazdować bociany i kaczki, osuwa się także skarpa przy brzegu.

Rada powiatu zdecydowała o przeprowadzeniu konsultacji społecznych, można było także oddać głos w ankiecie. Z ponad 400 głosów zdecydowana większość, czyli 73 proc. opowiedziała się za całkowitym zakazem korzystania ze sprzętu motorowodnego na zalewie w Rejowie. Innego zdania są miłośnicy sportów motorowodnych, dla których zalew jest miejscem wypoczynku, a dzięki temu rozwija się infrastruktura turystyczna. Dodawali też, że w ankiecie były do zakreślenia dwie odpowiedzi, czy jesteś za ograniczeniem, czy całkowitym zakazem korzystania z jednostek silnikowych. Zdaniem władz powiatu, możliwość wprowadzenia innej odpowiedzi była w rubryce uwagi.

Kolejne konsultacje społeczne odbędą się w przyszłym tygodniu, a ostateczną decyzję podejmie rada powiatu

Zbiornikiem w Rejowie zarządzają Wody Polskie. Rada powiatu może wprowadzić zakaz używania jednostek motorowodnych, jeżeli hałas przekracza dopuszczalne normy akustyczne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution