101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Buskie uzdrowisko się rozwija. Będzie ogromna inwestycja

Data publikacji: 10.01.2020 17:04
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wojciech Lubawski  prezes zarządu Uzdrowiska BuskoZdrój S.A.

Wojciech Lubawski - prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uzdrowisko Busko-Zdrój planuje intensywny rozwój. Walne zgromadzenie spółki podjęło kilka ważnych uchwał w tej sprawie, między innymi tej, dotyczącej budowy nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” we wsi Wełecz.

Władze spółki otrzymały od marszałka zielone światło na finansowanie inwestycji wartej 45 mln zł, kredytem w wysokości 33 mln zł. Zapewniają, że są w stanie spłacić pożyczkę w ciągu najbliższych kilku lat. 

- W ciągu pół roku przygotowaliśmy dokumentację i wszelkie pozwolenia potrzebne do rozpoczęcia budowy nowej linii technologicznej produkcji wody „Buskowianka” - mówi Wojciech Lubawski, prezes uzdrowiska.

Podkreśla, że linia, która powstanie we wsi Wełecz będzie miała trzykrotnie większą wydajność niż ta, używana dotychczas. Będzie bardzo nowoczesna, zautomatyzowana i spełniająca potrzeby rynku.

Zielone światło otrzymała także kolejna inwestycja - budowa pralni uzdrowiska, również na terenie bazy Wełecz.

- Aktualnie znajduje się ona w samym centrum uzdrowiska i to nie jest dobre miejsce na usytuowanie takiego obiektu - podkreśla Wojciech Lubawski.

Mówi, że pralnia będzie się mieścić tam, gdzie nowa rozlewnia ze względów technologicznych, lecz także oszczędnościowych. Para wodna potrzebna jest zarówno w pralni, jak i do produkcji. Z wytwórni będą zatem korzystać pracownicy obu obiektów.

Władze uzdrowiska zamierzają przeprowadzić również modernizację oczyszczalni ścieków, ponieważ wykorzystywane obecnie zbiorniki są niewystarczające. W planach jest także realizacja dużych projektów unijnych z zakresu profilaktyki cukrzycy typu 2. Obejmą one prawie 300 tys. mieszkańców regionu, którzy wezmą udział w ankiecie. Następnie część przepytanych osób zostanie zaproszona na badania diagnostyczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution