101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obwodnica Pińczowa będzie gotowa dopiero pod koniec maja

Data publikacji: 11.01.2020 11:05
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Budowa obwodnicy Pińczowa

Budowa obwodnicy Pińczowa
Fot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Opóźnia się budowa obwodnicy Pińczowa. Pierwotnie inwestycja miała być gotowa do 31 października ubiegłego roku. Kolejne planowane zakończenie prac miało nastąpić w grudniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że inwestycja będzie gotowa dopiero pod koniec maja tego roku.

Budowa obwodnicy PińczowaFot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa przypomina, że majowe ulewne deszcze wyrządziły duże szkody na placu budowy. Prace ziemne, które wówczas były dość mocno zaawansowane, zostały wstrzymane. Do sporych opóźnień przyczyniły się też warunki atmosferyczne w listopadzie i grudniu.

- W tej chwili wykonywane są roboty ziemne, czyli skarpowanie, usypywanie ziemi. Na odcinku obwodnicy w kierunku Pasturki położono już asfalt. Zostało także zamontowane i uruchomione oświetlenie wzdłuż odcinka drogi wojewódzkiej 767. Jeśli warunki atmosferyczne będą odpowiednie, wykonawca przystąpi do kładzenia ostatniej warstwy ścieralnej - mówi burmistrz.

Jak dodaje, gotowe są już ronda: na drodze powiatowej w miejscowości Włochy, a także przy drodze wojewódzkiej relacji Pińczów-Busko. W tym tygodniu rozpoczęły się też prace przy tworzeniu trzeciego ronda na wlocie do Pińczowa, od strony miejscowości Brzeście.

- Obecnie budowany jest tam tymczasowy odcinek jezdni, aby prace przy budowie ronda nie powodowały paraliżu komunikacyjnego, a ruch odbywał się swobodnie - dodaje.

Projekt budowy obwodnicy o długości niespełna 5 kilometrów zakłada, że po południowo-wschodniej stronie miasta powstanie powstanie infrastruktura łącząca najważniejsze drogi dojazdowe: trasę wojewódzką nr 766 od Kielc oraz 767 do Buska Zdroju. W ramach projektu rozbudowane zostaną także fragmenty obu dróg wojewódzkich.

Przypomnijmy, że modernizacja drogi w Pasturce zakłada też budowę ścieżki rowerowej i chodnika. Nowa obwodnica Pińczowa pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum, co poprawi jakość życia mieszkańców miasta.

Budowa obwodnicy Pińczowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Projekt i prace mają kosztować w sumie 38 milionów złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2017 roku.

Budowa obwodnicy PińczowaFot. budowaobwodnicypinczowa.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution