101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zacięta rywalizacja o puchar posła Krzysztofa Lipca

Data publikacji: 12.01.2020 18:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.01.2020 Starachowice. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki o puchar posła Krzysztofa Lipca. Medale wręczają Agnieszka Kuś  radna powiatu starachowickiego i poseł Krzysztof Lipiec

12.01.2020 Starachowice. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki o puchar posła Krzysztofa Lipca. Medale wręczają: Agnieszka Kuś - radna powiatu starachowickiego i poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Do drużyny KS Wisła Józefów z województwa lubelskiego powędrował puchar posła Krzysztofa Lipca w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który został rozegrany w Starachowicach. Organizatorem zmagań była Juventa Starachowice, szkoląca młodych adeptów sportu już od 20 lat.

Zakończone rozgrywki otwierają jubileuszowy cykl zmagań futbolowych. Na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach rywalizowało 12 zespołów z województw - świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Jak mówi prezes KKS Juventa Starachowice, Paweł Brzozowski, w sobotę o puchar Zarządu KS Juventa zagrały dzieci z rocznika 2008 i młodsze. W niedzielę rywalizował rocznik 2010. Gospodarze wystawili dwie drużyny, aby wszyscy podopieczni starachowickiego klubu mogli się zaprezentować.

W opinii posła Krzysztofa Lipca, takie rozgrywki to sposób na rozwój sportu wśród młodzieży.

- Dzięki pracy, wśród najmłodszych zawodników kształtują się kadry seniorskich drużyn - mówi.

Parlamentarzysta podkreśla, że Juventa działa już od 20 lat i spod jej skrzydeł wyszło wielu cenionych piłkarzy, dlatego po latach wspierania turnieju, w tym roku zdecydował się na ufundowanie nagród.

- Juventa miała kiedyś zespół, który grał w III lidze. Cieszę się, że Starachowice wracają do tej wielkiej sportowej gry i wierzę, że o Starachowicach jeszcze będzie głośno w świecie sportu - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Trener zwycięskiej drużyny ze swoimi podopiecznymi pracuje od półtora roku. Jak mówi, jest zadowolony z zawodników. We wszystkich rozegranych meczach tylko raz zremisowali. Chwalił też organizację imprezy i ciepłe przyjęcie przez gospodarzy.

W Starachowicach w styczniu i lutym będą rozgrywane kolejne mecze w ramach turnieju jubileuszowego Juventy Starachowice.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution