101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielecka jednostka doceniona przez ordynariusza polowego

Data publikacji: 13.01.2020 15:11
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.01.2020. Warszawa. Wręczenie odznaczeń Benemerenti. Na zdjęciu od lewej Józef Guzdek  biskup polowy Wojska Polskiego i płk Paweł Chabielski  komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

12.01.2020. Warszawa. Wręczenie odznaczeń „Benemerenti”. Na zdjęciu (od lewej): Józef Guzdek - biskup polowy Wojska Polskiego i płk Paweł Chabielski - komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Fot. CPdMZ w Kielcach

Wysokiej rangi wyróżnieniem ordynariatu polowego Wojska Polskiego „Benemerenti” zostało odznaczone Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Z rąk biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, odebrał je pułkownik Paweł Chabielski, komendant centrum.

Jednostka na kieleckiej Bukówce została wyróżniona za profesjonalne przygotowanie polskich żołnierzy i pracowników wojska do służby na misjach zagranicznych, za organizowanie Międzynarodowych Kursów Obserwatorów Wojskowych oraz kultywowanie tradycji Polskich Kontyngentów Wojskowych.

Podczas uroczystej gali w Warszawie, wyróżnienie „Benemerenti” otrzymali również: Dowództwo Garnizonu Warszawa, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Nagroda Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego przyznawana jest od 1995 roku osobom i instytucjom, dla podkreślenia ich zasług.

Pułkownik Paweł Chabielski wraz z trzema żołnierzami Centrum zostali również odznaczeni medalami „Milito Pro Christo”, które przyznawane są osobom „dającym świadectwo najwyższym wartościom”.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution