101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

RADIO ŁÓDŹ. Brakuje fotopułapek do śledzenia nielegalnego wyrzucania śmieci

Data publikacji: 13.01.2020 22:24
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Łódź
Komentarze


Fot. Przemysław Naze / Radio Łódź

Łódzka straż miejska narzeka na utrudnioną walkę z dzikimi wysypiskami śmieci. Tych pojawiło się ostatnio w mieście znacznie więcej, a jest to między innymi związane z brakiem odpowiedniej liczby pojemników do segregacji odpadów.

Strażniczka Monika Kobierska z ekopatrolu tłumaczy, że funkcjonariusze byliby znacznie skuteczniejsi, gdyby dysponowali więcej niż jedną fotopułapką.

- W walce z osobami, które zaśmiecają tereny pomaga nam fotopułapka. Już niejednokrotnie złapaliśmy na podstawie zdjęć osoby, które wywoziły całe worki, bądź przywoziły samochodami resztki mebli, odpady poremontowe. Ale zaznaczam, mamy jedną fotopułapkę, a tych miejsc jest bardzo dużo i jest ona naprawdę często wykorzystywana - dodaje Kobierska.

Wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka obiecuje zakup nowych urządzeń, choć sama uważa, że fotopułapki nie rozwiążą problemu dzikich wysypisk.

- Tych fotopułapek na pewno będzie więcej. Jednak moim zdaniem, zwiększenie ich liczby to nie jest rozwiązanie sytuacji, bo problem jest po stronie osób, które nie boją się tego, żeby zaśmiecać przestrzeń publiczną - podkreśla Moskwa-Wodnicka.

Mandat za nielegalne składowanie odpadów wynosi 500 zł i osoba złapana na gorącym uczynku musi dodatkowo uporządkować zaśmiecony teren.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution