101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jarosław Kaczyński w Starachowicach. Uczcił pamięć swojej matki

Data publikacji: 14.01.2020 15:47 / Data aktualizacji: 16.01.2020 18:01
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes PiS uczestniczy w mszy świętej w przededniu rocznicy śmierci swojej matki  Jadwigi Kaczyńskiej. Nabożeństwo odbywa się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Na zdjęciu od lewej Zbigniew Koniusz  wojewoda świętokrzyski Piotr Wawrzyk  poseł PiS Jarosław Kaczyński  prezes PiS Krzysztof Lipiec  poseł PiS Anna Krupka  poseł PiS

Starachowice. Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes PiS uczestniczy w mszy świętej w przededniu rocznicy śmierci swojej matki - Jadwigi Kaczyńskiej. Nabożeństwo odbywa się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Piotr Wawrzyk - poseł PiS, Jarosław Kaczyński - prezes PiS, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Anna Krupka - poseł PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Starachowice. Szef partii rządzącej wziął udział we mszy świętej odprawianej w przeddzień rocznicy śmierci matki - Jadwigi Kaczyńskiej, honorowej obywatelki miasta. Nabożeństwo odbyło się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mówi, że to ważne świadectwo ze strony premiera Jarosława Kaczyńskiego, który pokazuje, w jaki sposób należy dbać o rodzinne wartości. Przywiązanie do nich jest niezwykle ważne. 

- Dla nas to także ważny dzień, ponieważ wspominamy honorową obywatelkę Starachowic. Osobę wielce zasłużoną dla naszej Ojczyzny - mówi.

Jak dodaje parlamentarzysta, Jadwiga Kaczyńska podczas II wojny światowej aktywnie działała w podziemnym harcerstwie, będąc sanitariuszką.

- Uroczystości to także świadectwo pielęgnowania pamięci o swoich rodzicach i tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny - podkreśla.

Starachowice. Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Prezes PiS uczestniczy w mszy świętej w przededniu rocznicy śmierci swojej matki - Jadwigi Kaczyńskiej. Nabożeństwo odbywa się w kościele pod wezwaniem Wszystkich ŚwiętychFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jadwiga Kaczyńska urodziła się w Starachowicach w 1926 roku. W tym mieście uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum. W trakcie wojny była harcerką w konspiracyjnych Szarych Szeregach. Wyjechała na studia do Warszawy i już nie powróciła na stałe do Starachowic. Mimo to wielokrotnie odwiedzała to miasto. Zmarła 17 stycznia 2013 w Warszawie. W tym samym miesiącu Rada Miasta w Starachowicach przyznała Jadwidze Kaczyńskiej pośmiertnie honorowe obywatelstwo, a w październiku 2016 jej imię nadano jednej z centralnych ulic w mieście.

Natomiast w 2014 roku w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego przed kościołem Wszystkich Świętych odsłonięto tablicę z inskrypcją:
„Jadwidze Kaczyńskiej z wdzięczności za dar życia Prezydenta i Premiera RP - w I rocznicę śmierci Mieszkańcy Starachowic”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution