101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mleczarnia w Wodzisławiu bankrutuje. Dostawcy szukają nowej

Data publikacji: 16.01.2020 15:32
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.01.2020. Wodzisław. Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w Wodzisławiu

14.01.2020. Wodzisław. Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w Wodzisławiu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Rolnicy, którzy dostarczają mleko do Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Wodzisławiu szukają nowych odbiorców. Firma została postawiona w stan likwidacji, a kontrahenci dostali trzymiesięczne wypowiedzenia umów. Sytuacja może wrócić do normy, jeśli znajdzie się chętny na zakup spółdzielni, ale na razie nie widać oferentów.

Niektórzy dostawcy zdecydowali już o związaniu się z nowymi odbiorcami, ale znacząca większość pozostaje wierna mleczarni w Wodzisławiu, licząc na pozytywną zmianę. Jeden z nich, Dariusz Chudzik z Podlaszcza w gminie Jędrzejów, co drugi dzień odstawia do Wodzisławia około 500 litrów mleka. Jeśli nic się nie zmieni, zamierza zrezygnować z dostaw od 1 lutego.

– Czekam cierpliwie. Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać około 8 tys. zł, za mleko dostarczone w grudniu oraz pieniądze za udziały. Nie obawiam się o przyszłość, ponieważ dostawców chcą przejąć: Mlekovita i Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie. Problemy mogą mieć drobni dostawcy, a tych jest wielu – dodaje rolnik.    

Rozżalenia obecną sytuacją nie ukrywa dostawca z Łysakowa w gminie Jędrzejów Sławomir Małkowski. Jak mówi, do Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej mleko oddaje od prawie 30 lat i z tym miejscem jest bardzo związany. Miesięcznie przekazuje około 10 tys. litrów. Boli go, że w tak trudnej sytuacji spółdzielnię zostawił prezes Wojciech Kałka, który odszedł do konkurencyjnej firmy. Zdaniem dostawcy prezes powinien zachować się jak kapitan na statku, który kiedy statek tonie pozostaje na nim do końca.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska powstała w 1903 roku. Do Wodzisławia przeniesiona została 15 lat temu. Obecnie zakład zatrudnia 44 osoby, wszyscy dostali wymówienia. Towar dostarcza do Wodzisławia 100 dostawców z powiatów: jędrzejowskiego, pińczowskiego, miechowskiego oraz zawierciańskiego. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution