101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czy w kieleckich szkołach będą dodatkowe treningi zapasów?

Data publikacji: 17.01.2020 13:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Takie lekcje chciałby wprowadzić Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. Jak tłumaczy, projekt został już przedstawiony Ministerstwu Obrony Narodowej, które miałoby uczestniczyć w realizacji pomysłu.

- Chcemy, żeby MON miało udział w tym projekcie. To jest też sposób na przygotowanie kadry na przykład dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Zakładamy, że lekcje zapasów będą odbywały się w klasach mundurowych. Podstawy tego sportu chcielibyśmy wprowadzić również do szkół podstawowych. To projekt, który nie wymaga wielkich nakładów finansowych - mówi kurator.

Jak tłumaczy Kazimierz Mądzik - sprzęt, czyli maty lub materace szkoły już mają. Pozostaje jedynie przeszkolić nauczycieli wychowania fizycznego.

W projekt zaangażowała się Agata Wojtyszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

- Klasy mundurowe kształcą przyszłych kandydatów chcących dostać się do wyższych szkół oficerskich czy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jestem już po rozmowie z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej. Pomysł bardzo się spodobał, mam nadzieję, że uda nam się znaleźć pieniądze na realizację projektu - twierdzi Agata Wojtyszek.

Jak dodaje, ona sama jako nauczyciel wie jak bardzo ważny jest rozwój fizyczny młodych ludzi. 

Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach, gdzie są klasy mundurowe mówi, że każdy sposób, by poprawić sprawność uczniów jest dobry. On sam już wiele lat temu wprowadził dla swoich uczniów lekcje sztuk walki z elementami samoobrony.

- Doskonale się sprawdzają. Co do zapasów, to nie wiem, czy ten sport nie oferuje jednak zbyt wąskich umiejętności, jeżeli chodzi o kwestie samoobrony - mówi dyrektor.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution