101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wystawa stołów karnawałowych w sandomierskiej „Marmoladzie”

Data publikacji: 17.01.2020 15:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
17.01.2020. Sandomierz. Wystawa stołów karnawałowych

17.01.2020. Sandomierz. Wystawa stołów karnawałowych
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

21 aranżacji stołów karnawałowych można oglądać na wystawie w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

Głównym motywem są baśnie świata. Ekspozycję przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Chabel, która powiedziała, że wystawa jest okazją do zaprezentowania wiedzy i umiejętności uczniów zdobytych na przedmiocie pod nazwą „obsługa konsumenta”.

Młodzież uczy się m.in. o tym, jak ułożyć sztućce, jak dobrać obrusy i serwetki, jak je skomponować. Nauczycielka podkreśliła, że ważny jest sam pomysł, ponieważ stół jest piękny, jeśli o czymś opowiada.

Na tegorocznej wystawie uczniowie zainspirowali się wieloma znanymi baśniami m.in. Królową Śniegu, Królewną Śnieżką, Złotą Kaczką, Rumcajsem, Szrekiem. Motywy dekoracyjne wykorzystane do aranżacji nawiązują do treści baśni i filmów animowanych. Na stole pt. „Alicja po drugiej stronie lustra” jest bardzo dużo elementów lustrzanych, które odbijają światło. Obrus w kratę, do dekoracji karty i kieszonkowy zegarek.

Uczennice Wiktoria Peda i Julia Oziębło mówiły nam, że podczas pracy nad danym stołem każdy ma jakiś pomysł. To wszystko trzeba przedyskutować i stworzyć spójną koncepcję wyczerpującą temat. Dodały, że przygotowanie takiej wystawy jest kształcące, ponieważ każdy detal trzeba przemyśleć i przygotować samodzielnie zaczynając od obrusu po drobne elementy dekoracyjne, jak kwiaty, koraliki czy imitacje ptasich piór.

Dariusz Łuczak, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu powiedział, że oglądając tę wystawę zawsze jest pod wrażeniem umiejętności uczniów i ich zaangażowania w to przedsięwzięcie. Zauważył też, że uczniowie przywożą nowe pomysły ze stażów zagranicznych, które organizuje im szkoła, co świadczy o tym, że na wiele sposobów wykorzystują te wyjazdy.

Wystawę zorganizowano w ramach cyklu „Uroda stołu” realizowanego od 24 lat. Ekspozycję można oglądać do 24 stycznia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution