101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Upadłość spółki Elmar Handel odroczona

Data publikacji: 19.12.2011 12:57
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd Rejonowy w Kielcach odroczył do 23 stycznia sprawę upadłości spółki Elmar Handel. W tym czasie pełnomocnicy mają dostarczyć dokumentację dotyczącą aktualnego stanu majątkowego firmy. Jeżeli tego nie zrobią, wniosek o ogłoszenie upadłości zostanie oddalony. Na dzisiejszej sprawie nie stawił się tymczasowy nadzorca sądowy spółki.

Pełnomocnicy Elmar Handel poinformowali, że na koncie spółki są pieniądze wystarczające na przeprowadzenie upadłości. Według sądu, spółka musi zdeponować ponad sto tysięcy złotych w depozycie. To suma, wyliczona na potrzeby przeprowadzenia upadłości. Marian Glita powiedział, że zostanie ona zgodnie z poleceniem sądu niezwłocznie zdeponowana.
    Możliwe jest także uzyskanie przez spółkę ponad 4 milionów złotych pochodzących od dłużników. Prezes Grupy Elmar- Marian Glita poinformował, że pieniądze pochodzą z zaliczek, które zostały zwrócone do kasy.
    Przypomnijmy, Spółka Elmar Handel jest zadłużona wobec 188 wierzycieli, na ponad 63 miliony złotych. Jej majątek to ruchomości i należności oraz wierzytelności w wysokości prawie 42 milionów złotych. Do ściągnięcia możliwe jest tylko od 5, do 7 milionów złotych. Pozostała kwota- to wierzytelności od spółek zależnych. Ich kondycja nie pozwala na spłatę, która została rozłożona w ratach do 2020 roku.
    Elmar Handel z Jędrzejowa, to kilkanaście dużych hurtowni z alkoholem w różnych częściach kraju. Zatrudniała 64 osoby. Spółka należy do Mariana Glity, jednego z najbogatszych ludzi w regionie.

Konrad Trela

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution