101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolędy i pastorałki w oryginalnym wykonaniu w kościele św. Wojciecha w Kielcach

Data publikacji: 19.01.2020 13:52 / Data aktualizacji: 19.01.2020 18:17
Autor: Karol Żak / Kategoria: Kultura
Komentarze
19.01.2020. Kielce. Koncert Nad Betlejem w ciemną noc

19.01.2020. Kielce. Koncert „Nad Betlejem w ciemną noc…”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Międzypokoleniowy koncert kolęd odbył się w kościele św. Wojciecha w stolicy regionu. Wydarzenie pod tytułem „Nad Betlejem w ciemną noc…” wspólnie z tą parafią zorganizowało kieleckie Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Ognisko Wychowawcze Sióstr Szarytek.

Poza dziećmi z przedszkola i ogniska wychowawczego wystąpiły: chór parafialny św. Wojciecha i chór „Charite”, składający się z rodziców i dziadków przedszkolaków. Śpiewały z nimi także siostry szarytki.

Jak informuje Barbara Kowalska, pracownik Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, przygotowania do koncertu trwały dwa miesiące.

- Dzieci w ogóle się nie stresowały. Były bardzo przejęte, ale do pomysłu takiego koncertu podeszły z wielką radością oraz szczerością - podkreśla.

Kamil Gola, organista parafii św. Wojciecha w Kielcach zaznaczył, że najtrudniejsze było logistyczne przygotowanie koncertu.

- Najpierw odbywały się próby u sióstr w przedszkolu, następnie u nas w kościele, przy organach. Chórzyści z parafii św. Wojciecha bardzo chętnie włączyli się w tę inicjatywę. To zawsze coś nowego dla nich, żeby wystąpić z drugim chórem. Tym bardziej, że w nim było bardzo dużo młodych osób - dodaje.

W koncercie wzięła udział 3-letnia Lenka. Jak powiedziała jej mama - Katarzyna Lewaniak, córka była zachwycona pomysłem wydarzenia.

- Lenka bardzo lubi występować na scenie. Śpiewała kolędy z samego rana, budziła mnie kolędami. Ćwiczyła więc bardzo dużo - śmiała się Katarzyna Lewaniak.

Z kolei 6-letni Miłosz Ziętal powiedział, że przed koncertem nie czuł stresu. Zaznaczył, że przygotowania do wydarzenia sprawiły mu wiele radości.

- Lubię się uczyć śpiewać, szczególnie kolęd. Moją ulubioną są „Mędrcy świata, monarchowie” -  powiedział.

Podczas koncertu zabrzmiały nie tylko polskie kolędy, ale także zagraniczne, np. francuska „Nad Betlejem w ciemną noc”. Dzieciom na akordeonie akompaniował Grzegorz Michta związany z kapelą Ciekoty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution