101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ambasadorzy promują książki

Data publikacji: 20.01.2020 14:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy, to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Jak informuje Anna Żmudzińska, dyrektor placówki, ambasadorami kieleckiej biblioteki będą znane i cenione osoby, które będą zachęcać wszystkich do czytania.

- Każdy miesiąc będzie miał swojego patrona, który podzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat czytelnictwa, powie dlaczego warto czytać i w jaki sposób można promować czytelnictwo, tak by trafiało do jak najszerszego grona czytelników - mówi Anna Żmudzińska.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Kielc. Wystarczy na profilu społecznościowym Miejskiej Biblioteki Publicznej napisać dlaczego warto czytać książki. Najciekawsze wpisy zostaną przesłane do Artura Barcisia, znanego oraz cenionego aktora i reżysera, który w styczniu jest Ambasadorem Czytelnictwa w kieleckiej bibliotece.

- Wybierze on najbardziej interesujący komentarz, który nagrodzi książką „Artur Barciś. Rozmowy bez retuszu” z dedykacją. W sumie ambasadorów będzie dwunastu, co miesiąc inna interesująca osoba ze świata sztuki, kultury czy sportu, która zachęcać będzie do czytania książek i do odwiedzania bibliotek - dodała Anna Żmudzińska.

W kolejnych miesiącach Ambasadorami Czytelnictwa będą m.in. Katarzyna Bonda oraz Grzegorz Zawierucha.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution