101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Busko z potwierdzeniem uzdrowiskowych właściwości

Data publikacji: 20.01.2020 15:16
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. WB / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego przez gminę Busko-Zdrój. Każdy kurort musi raz na 10 lat przedstawić resortowi tzw. operat uzdrowiskowy, który potwierdza spełnianie wymagań określonych ustawą.

Dzięki decyzji ministerstwa pacjenci nadal będą mogli prowadzić kurację w najważniejszym świętokrzyskim uzdrowisku.

Starania w tej sprawie prowadziła m.in. poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która podkreśla, że przyczyni się to do dalszego rozwoju turystyki uzdrowiskowej na Ponidziu.

- Szacuje się, że każdego roku do gminy Busko-Zdrój przyjeżdża około 80-90 tys. kuracjuszy, w celach turystyki prozdrowotnej- zaznacza.

Świętokrzyska parlamentarzystka podkreśla, że Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało także decyzję uzdrowiska dotyczącą budowy nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka we wsi Wełecz.

- Dotychczas zakład, który znajdował się na terenie uzdrowiska był uciążliwy dla kuracjuszy i kurortu. Natomiast jego lokalizacja w miejscowości Wełecz stwarza większe szanse na rozwój firmy - dodaje.

Wartość inwestycji polegającej na budowie nowej linii produkcyjnej „Buskowianki” wynosi około 45 mln złotych. Nowoczesny zakład we wsi Wełecz będzie miał trzykrotnie większą wydajność niż ta, osiągana dotychczas.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution