101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będą mieli jaśniej

Data publikacji: 20.01.2020 15:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK

Kielce. Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Uniwersyteckim Centrum Sportu zmodernizowane zostanie oświetlenie. Doktor Robert Dutkiewicz, kierownik centrum tłumaczy to wymogami sportowymi.

- W uczelni grają zespoły ligowe. W pierwszej lidze mamy zespół piłkarzy ręcznych, w drugiej lidze grają nasi koszykarze. Mamy też dwa zespoły w trzeciej lidze siatkówki. I na poziomie pierwszej i drugiej ligi wymagane jest oświetlenie o większej liczbie luksów - mówi doktor Robert Dutkiewicz.

W planach jest wymiana oświetlenia na ledowe oraz zwiększenie liczby punktów świetlnych. Modernizacja to koszt około 40 tys. zł. Jak informuje kierownik Uniwersyteckiego Centrum Sportu, jest szansa, że w przyszłości przy budynku pojawi się miejsce do gry w piłę nożną.

- Staramy się z panem rektorem o wybudowanie boiska w okolicy centrum, ale na razie to wszystko jest w formie projektu i planów - twierdzi doktor Robert Dutkiewicz.

Uniwersyteckie Centrum Sportu oddane zostało do użytku 5 lat temu. Początkowo nosiło nazwę Centrum Sportu i Rehabilitacji, bowiem w budynku jest sala gimnastyki korekcyjnej i pracownia aktywizacji ruchowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution