101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy doradzają w Końskich

Data publikacji: 21.01.2020 12:18
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.01.2020. Końskie. Nowa kadencja rady seniorów

21.01.2020. Końskie. Nowa kadencja rady seniorów
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Skutecznie zabiegali o udogodnienia dla seniorów, to m.in. ich zasługą jest powołanie komunikacji miejskiej, a teraz czekają ich nowe wyzwania. W Końskich rozpoczęła się kolejna kadencja rady seniorów.

Po raz pierwszy to gremium zostało powołane w 2015 roku, jako organ doradczy władz miasta. W skład rady wchodzą reprezentanci związków i stowarzyszeń, które mają duży wpływ na życie społeczne. Jak podkreśla Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, to właśnie rada seniorów zabiegała o przywrócenie komunikacji publicznej i poprowadzenie jej najkorzystniejszymi trasami.

- Komunikację publiczną odtwarzamy, ale wnioski o jej powstanie pojawiły się na radzie seniorów. Budowa ulicy Mostowej pod wiaduktem kolejowym, czyli istotnego skrótu komunikacyjnego, pozwalającego ominąć strzeżone przejazdy kolejowe, również wypłynęły od seniorów - mówi burmistrz.

Roman Struzik, były przewodniczący rady, jako jedno z najważniejszych osiągnięć wskazał „kopertę życia” wydawaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich.

- To dokument informujący o wieku i przyjmowanych przez seniora lekach. Przechowywany jest w lodówce, co ułatwia szybką lokalizację tych ważnych informacji przez lekarza przyjeżdżającego do ciężko chorej, samotnej osoby - podkreśla Roman Struzik.

Nowa rada składa się z 13 członków. Jej przewodniczącą wybrano Danutę Chwaszczyńską, która chce przeforsować kolejne rozwiązania dla seniorów, m.in. zniżki dla emerytów i rencistów w różnych instytucjach.

21.01.2020. Końskie. Nowa kadencja rady seniorów. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Słoka - przewodniczący Rady Miasta w Końskich, Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich i Danuta Chwaszczynska - nowa przewodnicząca rady seniorówFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution