101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zniknęły drzewa w centrum Kielc

Data publikacji: 21.01.2020 14:21
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.01.2020. Kielce. Wycięte drzewa na skarpie przy ulicy Ogrodowej

21.01.2020. Kielce. Wycięte drzewa na skarpie przy ulicy Ogrodowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ze skarpy przy ul. Ogrodowej w Kielcach, mieszczącej się za dawnym browarem Karscha zniknęły wszystkie drzewa. Nie jest to jednak początek planowanej w tym miejscu budowy apartamentowców. Właściciel działki zdecydował się wyciąć zieleń, bo drzewa zagrażały bezpieczeństwu przechodniów.

Jak tłumaczy Anna Żak, świętokrzyski konserwator zabytków, miasto od kilku lat zwracało uwagę na dzikie drzewa rosnące w tym miejscu. Samosiejki rosły pod kątem na niestabilnym gruncie, co powodowało zagrożenie dla samochodów i przechodniów poruszających się ulica Ogrodową. O ich wycinkę zabiegano od dawna, ale dopiero nowy właściciel terenu zdecydował się na jego uprzątnięcie.

Skarpa jest częścią tzw. wzgórza Karscha, które po wielu latach ma zostać uporządkowane. Najcenniejsze obiekty w tym miejscu, to niemal całkowicie zrujnowane: pałacyk i dawny browar. Pod koniec ubiegłego roku, wzgórze zyskało współwłaściciela - jednego z kieleckich deweloperów, a wraz z nim pojawił się plan zmian w tym miejscu. Miałoby tam powstać m. in. osiedle mieszkaniowe i przestrzeń biurowo-wypoczynkowa. Konsultacje w sprawie dalszych losów wzgórza Karscha odbędą się w najbliższy czwartek w Instytucie Dizajnu Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution