101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bartłomiej Sienkiewicz zabiegał o poparcie członków PO w Kielcach

Data publikacji: 21.01.2020 18:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.01.2020 Kielce. Spotkanie Bartłomieja Sienkiewicza z członkami PO w Kielcach

21.01.2020 Kielce. Spotkanie Bartłomieja Sienkiewicza z członkami PO w Kielcach
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z pięciu kandydatów w wyborach wewnętrznych na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przekonywał do siebie członków ugrupowania w Kielcach. Spotkanie było zamknięte dla mediów.

Poprzedziła je konferencja prasowa, podczas której świętokrzyski poseł podkreślał, że wybory wewnętrzne w Platformie Obywatelskiej i kampania przed nimi jest dowodem demokratyzacji struktur ugrupowania.

- Nasz pojedynek odbywa się nie na ataki personalne, ale na wyobraźnię polityczną i zdolność do konstruowania programów, które mają porwać naszych członków. To jest dowód siły Platformy - mówił.

21.01.2020 Kielce. Spotkanie Bartłomieja Sienkiewicza z członkami PO w KielcachFot. Michał Kita / Radio Kielce

Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że jednym z jego postulatów jako przewodniczącego PO  jest wzmocnienie zwłaszcza najniższych szczebli ugrupowania.

- Powinniśmy być tym ugrupowaniem, które na poziomie powiatów, miast i miasteczek daje szansę na aktywność ludziom, którzy chcą działać społecznie - stwierdził.

21.01.2020 Kielce. Spotkanie Bartłomieja Sienkiewicza z członkami PO w Kielcach. Na zdjęciu (od lewej): poseł Bartłomiej Sienkiewicz i Arkadiusz Kubiec - zastępca prezydenta KielcFot. Michał Kita / Radio Kielce

Bartłomieja Sienkiewicza wsparł tylko zastępca prezydenta Kielc, Arkadiusz Kubiec, który towarzyszył mu podczas wtorkowego briefingu z dziennikarzami. Przypomnijmy, zarówno poseł Marzena Okła-Drewnowicz, jak również przewodniczący świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada, udzielili poparcia w wyborach wewnętrznych Borysowi Budce.

O funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej oprócz Bartłomieja Sienkiewicza ubiegają się poseł Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak oraz senator Bogdan Zdrojewski. Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution