101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dofinansowanie z PFRON bez wychodzenia z domu

Data publikacji: 22.01.2020 16:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osoby niepełnosprawne, które chcą uzyskać dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny lub przedmioty ortopedyczne mogą to zrobić bez wychodzenia z domu. Możliwe jest to dzięki uruchomieniu platformy internetowej, tzw. systemu obsługi wsparcia.

Na stronie internetowej sow.pfron.org.pl wystarczy wypełnić wniosek i drogą elektroniczną przesłać do właściwego dla osoby niepełnosprawnej powiatowego centrum pomocy rodzinie - informuje Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Dzięki temu systemowi wszystko odbywa się drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer i dostęp do internetu. Konieczne jest także posiadanie profilu zaufanego, który jest niezbędny również np. do wystawiania e-recept na telefon komórkowy lub na maila - wyjaśnia Andrzej Michalski.

Jak dodaje, dotychczas niepełnosprawni, którzy chcieli otrzymać takie dofinansowanie musieli zgłosić się osobiście do powiatowego centrum pomocy rodzinie i złożyć wniosek pisemny.

- Osoby z niepełnosprawnością ruchową, szczególnie na wózkach inwalidzkich miały problem z dotarciem do powiatowych centrów pomocy rodzinie, które przyznają takie dofinansowania. Myślę, że ta internetowa platforma jest bardzo dużym ułatwieniem nie tylko dla tych osób, ale dla wszystkich niepełnosprawnych. Ten system działa całą dobę, również w niedzielę i święta - dodał Andrzej Michalski.

Szczegółowe informacje na temat systemu obsługi wsparcia można uzyskać poprzez bezpłatną infolinię 800 889 777, która jest czynna w dni robocze od 9.00 do 17.00. Przy świętokrzyskim oddziale PFRON uruchomiony został również punkt konsultacyjny, który mieści się w budynku C1 na czwartym piętrze w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution