101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po tragicznym wypadku rozpoczął się proces

Data publikacji: 22.01.2020 16:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.01.2020. Kielce. Sprawa dotycząca obywatela Ukrainy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w którym zginęła 56letnia kobieta

22.01.2020. Kielce. Sprawa dotycząca obywatela Ukrainy, oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęła 56-letnia kobieta
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu Serhijowi F., obywatelowi Ukrainy, oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęła 56-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w Strawczynku w styczniu 2019 roku.

Dziś przed sądem mężczyzna zapewniał, że żałuje tego co się wydarzyło i twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wyjaśnienia złożone w śledztwie przeczytała sędzia Edyta Domagała. Wynika z nich, że w Polsce oskarżony zajmował się dowożeniem pracowników z miejsca zamieszkania do firmy, w której byli zatrudnieni. Był świadomy, że w służbowym busie hamulec ręczny nie był w pełni sprawny, w związku z tym pod przednie koło podkładał kamień.

- O tym, że samochód jest niesprawny, poinformowałem agencję, która nas zatrudniała. Dzień później miałem jechać do mechanika - mówił w czasie śledztwa.

W dniu, w którym doszło do zdarzenia Serhij F. wyszedł po godzinie 4.30 nad ranem do samochodu, aby go zagrzać. Gdy siedział za kierownicą, do wnętrza pojazdu zaczęły wsiadać pracownice. Jedna z nich nie mogła zamknąć drzwi przesuwnych, w związku z czym zaczęła je szarpać. Widząc to oskarżony przeszedł na drugą stronę pojazdu, aby jej pomóc.

- Próba zamknięcia drzwi przez tę kobietę prawdopodobnie spowodowała rozbujanie samochodu. Wtedy zaczął toczyć się w kierunku domu - mówił.

Próbował zatrzymać pojazd, jednak bezskutecznie.

Kiedy pojazd ruszył, jednej kobiecie udało się z niego uciec. Druga nie zdążyła. Przesuwne drzwi uderzyły ją w głowę i upadła. W wyniku poniesionych obrażeń, pokrzywdzona zmarła. Oskarżony przebywa na wolności. Kolejna rozprawa odbędzie się 6 kwietnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution