101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleccy policjanci rozbili gang handlujący bronią

Data publikacji: 23.01.2020 08:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej
Fot. cbsp.policja.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji w Kielcach pod nadzorem miejscowej Prokuratury Okręgowej rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą. Gang, który działał od 2017 roku popełniał przestępstwa związanych z handem bronią.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że w ostatnim czasie zatrzymano w tej sprawie 28 podejrzanych. Ponadto śledczy przeszukali ponad 100 miejsc na terenie kilku województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Zabezpieczono 39 sztuk broni palnej, przeważnie długiej i prawie 1,5 tys. sztuk różnego rodzaju amunicji oraz części uzbrojenia i dodatkowy osprzęt np. tłumiki dźwięku. Znaleziono także materiał wybuchowy, który policyjni pirotechnicy zneutralizowali na miejscu.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie każda usłyszała od jednego do nawet kilkudziesięciu zarzutów. Są związane głównie z nielegalnym handlem i posiadaniem broni palnej i amunicji. Pięciu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Część z podejrzanych w toku przesłuchań przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Prokurator wobec 6 podejrzanych wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution