101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radny chce wyjaśnień w sprawie dyrektora muzeum

Data publikacji: 23.01.2020 15:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 22.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nie milkną kontrowersje po zmianie na stanowisku dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Prezydent miasta powołał na to stanowisko Annę Tyszewicz-Obarę, nie przedłużając kontraktu Maciejowi Obarze. Interpelację w tej sprawie złożył przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański, który podkreśla, że pojawiło się wiele nieścisłości.

Zdaniem Kamila Suchańskiego niejasne pozostają przyczyny nierozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy, który został ogłoszony 19 listopada, czyli jeszcze przed wygaśnięciem umowy z Maciejem Obarą. Radnego bulwersuje również fakt, że do mianowania Anny Tyszewicz-Obary doszło jeszcze przed podjęciem przez prezydenta decyzji o pozostawieniu konkursu bez rozstrzygnięcia. W postępowaniu wystartowały dwie osoby, w tym Maciej Obara, który zdaniem komisji konkursowej nie odpowiadał wystarczająco dobrze, aby mógł dalej pełnić swoją funkcję.

- Trudno powiedzieć czym kierował się pan prezydent i jego służby, kiedy podjął decyzję o tym, aby nie powołać chociażby na p.o. dyrektora Macieja Obary, który przez siedem lat pełnił swoją funkcję wzorowo, o czym świadczyły także wyniki licznych kontroli i audytów w placówce - dodaje.

Zdaniem Kamila Suchańskiego przy ocenie kandydatów nie uwzględniono długoletniego doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji byłego dyrektora.

- Dochodzą natomiast do mnie sygnały, że pani Anna Tyszewicz-Obara nie spełniała warunków, aby móc przystąpić do ogłoszonego konkursu. W związku z tym powierzenie takiej osobie obowiązków p.o. dyrektora jest zaskakującą sytuacją - podkreśla.

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki podczas ostatniej sesji rady miasta stwierdził, że pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora odbył się zgodnie z prawem i obowiązującymi procedurami. Dziś także w rozmowie z Radiem Kielce podtrzymał to stanowisko. Jak zaznaczył, nowy konkurs mający wyłonić dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zostanie ogłoszony niebawem, nie podał jednak konkretnej daty.

Za przywróceniem na stanowisko Macieja Obarę opowiedziała się zdecydowana większość pracowników muzeum.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution