101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Eco Technologia była pierwsza. W piątek odbyło się otwarcie siedziby

Data publikacji: 24.01.2020 19:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.01.2020. Jędrzejów. Otwarcie siedziby firmy Eco Technologia. Na zdjęciu od lewej Justyna Sroczyńska  wiceprezes zarządu Ireneusz Słoma  prezes zarządu Marcin Piszczek  burmistrz Jędrzejowa

24.01.2020. Jędrzejów. Otwarcie siedziby firmy Eco Technologia. Na zdjęciu (od lewej): Justyna Sroczyńska - wiceprezes zarządu, Ireneusz Słoma, prezes zarządu, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Na terenach inwestycyjnych w Jędrzejowie oddano do użytku budynek biurowy wraz z halą przemysłową, firmy Eco Technologia. Ta rodzinna spółka w lipcu 2017 roku jako pierwsza kupiła działkę w jędrzejowskiej podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Specjalizuje się w produkcji elementów do kotłów ciepłowniczych oraz w kompleksowych instalacjach oczyszczania spalin, wykonywanych na terenie całego kraju. Firma przeniosła siedzibę z Wodzisławia, ze względu na konieczność powiększenia zakładu. W tym celu w Jędrzejowie powstała nowoczesna hala o powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych oraz nowoczesny biurowiec - mówi Justyna Sroczyńska, wiceprezes zarządu Eco Technologii.

- Hala przeznaczona jest do większego udźwigu suwnic, dzięki czemu będą mogły być wykonywane elementy bardziej złożone konstrukcyjnie, cięższe i większe gabarytowo. Poza tym hala wyposażona jest w system ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Zależało nam, aby praca w naszej firmie była dla wszystkich przyjemna, dlatego dobrze przygotowana została też część socjalna i biurowa - podkreśla Justyna Sroczyńska.

Obecnie w firmie Eco Technologia pracuje około 30 osób i są plany, aby ta liczba wzrosła. W pierwszej kolejności będą poszukiwani specjaliści inżynierowie i projektanci produkcji kotłów przemysłowych dla rynku ciepłowniczego i z branży oczyszczania spalin dla tych kotłów - dodaje.

Oficjalnego otwarcia nowej siedziby firmy, obok Ireneusza Słomy, prezesa zarządu, Justyny Sroczyńskiej, wiceprezes, Andrzeja Walnika, kierownika budowy oraz inspektora nadzoru budowlanego Zygfryda Karczewskiego dokonał Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Jak powiedział, to dla miasta ważny dzień, ponieważ 10 lat temu na terenie "Jędrzejów-Południe" były tylko puste budynki po upadłej Euroubojni. Dodał, że sprzedane zostały działki dla 14 firm, z których niektóre już działają, a inne są w budowie. Na tym terenie jest już ponad 700 miejsc pracy - zaznaczył.

- Dla mnie jesteście dobrymi ambasadorami tego miejsca, ponieważ od was się zaczęła historia specjalnej strefy - mówił burmistrz, zwracając się do właścicieli i pracowników zakładu Eco Technologia. Jak dodał- , dla Jędrzejowa to miejsce jest bardzo ważne, ponieważ to nowe firmy, a co za tym idzie nowe miejsca pracy i podatki.

Firma Eco Technologia powstała w 2019 roku w wyniku połączenia się dwóch spółek: Eco Technologia Sp. z o.o. oraz Modern & Kotły Sp. z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu. Budowa zakładu wraz z halą kosztowała ponad 5 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution