101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przetarg na lotnisko opóźniony

Data publikacji: 28.01.2020 17:35
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Opóźnia się rozstrzygnięcie przetargu, który miał wyłonić nowego zarządcę lotniska w Masłowie. Swoje oferty w postępowaniu zgłosiły trzy podmioty, wśród nich Aeroklub Kielecki, który dotychczas kontrolował ten teren.

Według planów, przetarg miał być rozstrzygnięty w styczniu, jednak termin został przesunięty – informuje Mariusz Gosek, członek zarządu województwa. Dodaje że przetarg zakończy się prawdopodobnie w połowie lutego, bo oferenci zostali wezwani do uzupełnienia dokumentów i wyjaśnień.

Wygrana dotychczasowego zarządcy – Aeroklubu Kieleckiego nie jest przesądzona. Mariusz Gosek podkreśla, że komisja przetargowa bardzo wnikliwie analizuje oferty przetargowe. – Lotnisko w Masłowie jest dla nas ważnym obiektem, wobec którego mamy duże oczekiwania – mówi. Podkreśla, że z obecnym zarządcą terenu prowadzone są sprawy sądowe, których zarząd na pewno chciałby uniknąć w przyszłości.

Samorząd województwa i Aeroklub Kielecki spotykają się w sądzie, ponieważ zarządca terenu zalegał z kwotą 50 tys. złotych za dzierżawę terenu lotniska. Władze regionu odwołały się od decyzji sądu pierwszej instancji, który pozew samorządu odrzucił. Zarządca lotniska w Masłowie zostanie wybrany na 12 miesięcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution