101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejny, dzięki rządowemu wsparciu żłobek na mapie Świętokrzyskiego

Data publikacji: 31.01.2020 15:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
31.01.2020. Piekoszów. Otwarcie nowego oddziału żłobka. Na zdjęciu Zbigniew Piątek  wójt gminy Piekoszów

31.01.2020. Piekoszów. Otwarcie nowego oddziału żłobka. Na zdjęciu: Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwa nowe oddziały dla dzieci będą funkcjonowały w żłobku gminnym w Piekoszowie. Wyremontowane pomieszczenia zostały oficjalnie otwarte.

Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa mówi, że liczba miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy zwiększyła się o 26. W sumie do placówki może uczęszczać teraz ponad 60 dzieci.

- Rozbudowa tego żłobka to odpowiedź na potrzeby mieszkańców gminy, rodziców, którzy czekali na tę inwestycję. Mogliśmy wyremontować dodatkowe pomieszczenia dzięki środkom rządowym i wsparciu wojewody świętokrzyskiego - informuje Zbigniew Piątek.

Z dodatkowych miejsc cieszą są rodzice. Aleksandra Białacka, której synek uczęszcza do żłobka mówi, że do momentu rozbudowy, miejsc dla maluchów bardzo brakowało.

- Jest dużo miejsca, przestrzeni, są nowe zabawki. Cały budynek robi świetne wrażenie. Wcześniej część osób oddawała dzieci do żłobków w Kielcach, bo tu brakowało miejsc -  twierdzi Aleksandra Białacka.

Obecni na otwarciu nowych oddziałów żłobkowych był między innymi Bartłomiej Dorywalski, były wicewojewoda, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślał senator, rząd bardzo mocno wspiera polskie rodziny.

- Takie wydarzenia potwierdzają, że kierunek, w którym idziemy jest właściwy. Że dzieci, że polska rodzina to dla naszego rządu nie jest koszt, ale inwestycja. To także jest inwestycja w rozwój Piekoszowa, bo jeżeli są młodzi ludzie, którzy tu chcą zakładać rodziny, mieć dzieci, tutaj pracować, to też jest przyszłość gminy - tłumaczy senator.

Rozbudowa żłobka w Piekoszowie kosztowała ponad 1,1 mln złotych. Dofinansowanie z rządowego programu Maluch Plus wyniosło 600 tys. złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution