101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duże pieniądze na stadion w Staszowie

Data publikacji: 03.02.2020 13:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Stadion Miejski w Staszowie

Stadion Miejski w Staszowie
Fot. Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie

1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu zostanie przeznaczone na modernizację stadionu w Staszowie. To kolejna rządowa dotacja na ten cel.

Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu służącego do utrzymania boisk. Chodzi o urządzenia do napowietrzania i nawadniania murawy, kosiarkę i traktor. Burmistrz Leszek Kopeć podkreśla, że w zdobyciu pieniędzy pomogła wiceminister sportu Anna Krupka. Burmistrz wyjaśnia, że nowe urządzenia będą wykorzystywane nie tylko na miejskim stadionie, ale również na pozostałych boiskach w gminie.

- To lepsze i bardziej rozsądne wyjście, niż bardzo kosztowne wynajmowanie sprzętu - dodaje burmistrz Leszek Kopeć.

Prezes Klub Sportowego „Pogoń” Staszów Grzegorz Krupa jest zadowolony z zakupu nowych urządzeń, ponieważ system nawadniający był wręcz niezbędny. Dodał, że skorzystają na tym nie tylko zawodnicy pierwszej drużyny, ale też dzieci, trenujące w „Pogoni”. Obecnie jest ich około 160.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu pozwoli także na rozbudowę budynku socjalnego, w którym powstanie więcej szatni dla zawodników oraz sala konferencyjna. Z tych samych pieniędzy przebudowane zostanie boisko w Wiązownicy Kolonii, które kilka lat temu zostało wadliwie wykonane i stoi bezużytecznie. Wkład własny gminy w zaplanowane inwestycje wyniesie 50 proc. Całość podzielona będzie na etapy i zakończy się w 2021 roku.

W ostatnich kilku latach, stadion w Staszowie diametralnie zmienił się na lepsze. Stał się certyfikowanym stadionem lekkoaltetycznym, powstały bieżnie tartanowe, sztuczne boisko pełnowymiarowe, zostały zmodernizowane trybuny, zadaszenia, sanitariaty, pomieszczenia dla piłkarzy i sędziów. Wybudowano także parking.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution