101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znamy terminy rekrutacji do szkół średnich

Data publikacji: 03.02.2020 14:51
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rekrutacja do szkół średnich

Rekrutacja do szkół średnich
Kielce. 16.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kuratorium oświaty ogłosiło terminy rekrutacji do szkół średnich. Oficjalnie rozpocznie się ona 11 maja. Wcześniej, bo do końca lutego, dyrektorzy szkół muszą podać do publicznej wiadomości przedmioty, które będą punktowane podczas naboru.

Wyniki pierwszej rekrutacji młodzi ludzie poznają 13 lipca, kiedy szkoły wywieszą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. 22 lipca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca dla osób, które nie dostały się do żadnej szkoły. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że 24 sierpnia kandydaci poznają jej wynik.

- Terminy wynikają z kodeksu postępowania administracyjnego - chodzi konkretnie o terminy odwoławcze. Takie jest prawo i nie możemy tu nic przyspieszyć, choć wiemy, że dyrektorzy szkół narzekają, bo mają zajęte całe wakacje - mówi kurator.

Jego zdaniem, w tym roku rekrutacja będzie budziła mniej emocji, niż w poprzednim, kiedy o miejsca w szkołach średnich walczyły dwa roczniki uczniów. W efekcie, w niektórych placówkach lekcje kończą się późno, nawet po godzinie 18.00. Kazimierz Mądzik, nie spodziewa się jednak, żeby placówki drastycznie ograniczyły liczbę przyjmowanych w tym roku uczniów.

- Ciągle jesteśmy w niżu demograficznym i więcej uczniów odejdzie z klasami maturalnymi, niż przyjdzie do klas pierwszych. Oczywiście do najlepszych szkół część osób się nie dostanie, ale dla nich znajdą się miejsca w innych placówkach - zapewnia Kazimierz Mądzik.

Kuratorium wzorem ubiegłego roku planuje prowadzić na swojej stronie internetowej wyszukiwarkę wolnych miejsc w szkołach. Ułatwi to wybór młodym ludziom biorącym udział w naborze uzupełniającym. W tegorocznej rekrutacji uczniowie z naszego regionu będą mieli do wyboru 255 szkół średnich, z czego 90 to szkoły branżowe, 77 technika, a 88 licea.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution