101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe radiowozy dla funkcjonariuszy z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna

Data publikacji: 03.02.2020 15:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.02.2020. Kielce. Przekazanie nowych radiowozów Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach. Na zdjęciu od lewej Mirosław Gębski  starosta kielecki Krzysztof Lipiec  poseł Stefan Bąk  członek zarządu powiatu kieleckiego Piotr Zalewski  komendant miejski policji w Kielcach Tomasz Pleban  wicestarosta kielecki Robert Jaworski  burmistrz Chęcin

03.02.2020. Kielce. Przekazanie nowych radiowozów Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach. Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki, Krzysztof Lipiec - poseł, Stefan Bąk - członek zarządu powiatu kieleckiego, Piotr Zalewski - komendant miejski policji w Kielcach, Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki, Robert Jaworski - burmistrz Chęcin
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Trzy nowe radiowozy trafiły do policjantów z powiatu kieleckiego. Będą z nich korzystać funkcjonariusze z Chęcin, Daleszyc i Strawczyna. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz urzędy miast i gmin.

- To pokazuje, że kwestie bezpieczeństwa są dla samorządowców bardzo istotne - przyznaje podinspektor Piotr Zalewski, komendant miejski policji w Kielcach.

- Wspólnie z nami doposażają jednostki, które tego wymagają. Dzięki temu jest w nich nowoczesny sprzęt. Nowe pojazdy sprawią, że łatwiej nam będzie dojechać w miejsca interwencji oraz te wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - powiedział podinsp. Piotr Zalewski.

Radiowozy zastąpią wysłużone pojazdy.

Komisarz Mariusz Krzysiek, komendant komisariatu policji w Daleszycach informuje, że do jego jednostki trafił pojazd terenowy - Isuzu.

- Ma napęd na cztery koła i będzie wykorzystywany m.in. do służby patrolowej w terenach leśnych - podkreśla.

W uroczystym przekazaniu pojazdów wziął udział poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- Pragnę pogratulować komendantowi miejskiemu policji w Kielcach za to, że w wyniku dobrego i skutecznego współdziałania między władzą państwową a samorządową dzisiaj możemy być świadkami tego wydarzenia. Mam przekonanie, że samochody będą dobrze wykorzystywane - powiedział parlamentarzysta.

Łączny koszt zakupu i wyposażenia pojazdów to prawie 180 tys. zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution